БРАЙЧЕВСЬКИЙ С.М., Зворотні зв’язки в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту (ст. 32-39)

DOI: 

https://doi.org/10.37750/2616-6798.2019.2(29).249377

УДК: 681.3, 314.1, 004.6

БРАЙЧЕВСЬКИЙ С.М.,
кандидат фізико-математичних наук
 
 
Анотація. В роботі розглянуті динамічні ефекти, викликані наявністю зворотних зв’язків в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту. Показано, що за певних умов система може переходити в нестійкий стан, який може характеризуватися її непередбаченою поведінкою.
Ключеві слова: інформаційні технології, Інтернет речей, штучний інтелект,зворотні зв’язки.
Summary. Dynamic effects caused by the presence of feedback in Internet of things systems with elements of artificial intelligence are considered in the paper. It is shown that under certain conditions a system can go into an unstable state that may be characterized by its unpredictable behavior.
Keywords: information technologies, Internet of things, artificial intelligence, feedback.
Аннотация. В работе рассмотрены динамические эффекты, вызванные наличием обратных связей в системах Интернета вещей с элементами искусственного интеллекта. Показано, что при определенных условиях система может переходить в неустойчивое состояние, которое может характеризоваться ее непредсказуемым поведением.
Ключевые слова: информационные технологии, Интернет вещей, искусственный интеллект, обратные связи.
 
 
     Постановка проблеми. Швидкий розвиток сучасних інформаційних технологій породжує нові виклики і нові ризики, що потребують ретельного вивчення. До їх числа відносяться і проблеми правового регулювання, пов’язані з використанням Інтернету речей (далі – IoT) [1 – 6]. Вони пов’язані з наявністю (принаймні, гіпотетичною) в поведінці систем IoT елементів соціальної поведінки [2]. Оскільки питання про природу соціальних відносин між людиною та технологічною системою є досить нетривіальним, в пропонованій роботі ми не маємо наміру обговорювати його в повному обсязі.
      Для нас важливо те, що сучасні технологічні системи можуть призводити до наслідків, що однозначно не випливають із їх будови та тих задач, які перед ними ставить людина. Через це людина не в змозі відповідати за них. Ці наслідки, по суті, відіграють таку ж роль, як і свідомі дії індивіда. Саме в такому розумінні ми говоримо про необхідність правового регулювання відносин людина – машина...
 
 

 

Видання НДІІП