ГАЛИНСЬКА К.Ю., Оновлення законодавства України з питань забезпечення інформаційного правопорядку (стор. 132-136)

УДК 342.5:002.6
Галинська К.Ю.,
здобувач наукового ступеня,
кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності
Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого
 
 
Анотація. Статтю присвячено визначенню засобів оновлення законодавства з питань забезпечення інформаційного правопорядку. Визначаються проблеми сучасного законодавства. Акцентується увага на необхідності його модернізації. Формулюються пропозиції та рекомендації щодо його удосконалення.
 Ключові слова: інформаційний правопорядок, інформаційна сфера, порушення інформаційного правопорядку, об’єкти інформаційної сфери.
Аннотация. Статья посвящена определению средств обновления законодательства по вопросам обеспечения информационного правопорядка. Определяются проблемы современного законодательства. Акцентируется внимание на необходимости его модернизации. Формулируются предложения и рекомендации по его усовершенствованию.
Ключевые слова: информационный правопорядок, информационная сфера, нарушение информационного правопорядка, объекты информационной сферы.
Summary. The article is devoted to the determination of means  of update of legislation on the issues of providing the information law and order. The problems of modern legislation are determined. The necessity of its modernization is accented. Suggestions and recommendations on its improvement are formulated.
Keywords: information law and order, information sphere, violation of information law and order, objects of information sphere.
 
 
       Постановка проблеми. За сучасних умов в Україні, як і в інших країнах світу, при створенні нових інформаційних технологій, у результаті інтелектуальної діяльності, виникають насичені найрізноманітнішими відомостями інформаційні об’єкти, що характеризуються національним значенням. Це можуть бути методики робіт, перспективні технічні рішення, результати маркетингових досліджень тощо. У наш час інформація є першоосновою життя сучасного суспільства, предметом та продуктом його діяльності, а процес створення, накопичення, збереження, передачі та її обробки стимулює прогрес в сфері електронно-обчислювальної техніки, засобів телекомунікацій та зв’язку. З техніко-технологічними досягненнями сучасності державні кордони практично стають прозорими для обігу інформації. При цьому, чим більше зазначена сфера залучається в комерційний обіг, тим більше виникає потреба у захисті інтересів власників інформаційних об’єктів та їх користувачів, тобто забезпеченні інформаційного правопорядку.
       Проблема забезпечення інформаційного правопорядку має багато аспектів, серед яких найважливішими є: визначення правового статусу інформаційної сфери як соціального ресурсу, юридичне закріплення права на захист інформаційних об’єктів, створення правових гарантій реалізації цього права з метою упорядкування інформаційних відносин. У зв’язку з цим сутність змісту інформаційного правопорядку продовжує викликати багато дискусій, незважаючи на те, що в Україні існує певна правова база для практичної реалізації громадянами наданого їм конституційного права як на інформацію, так і на її захист...
 
 

 

Видання НДІІП