МЕЛЬНИЧУК С.М., Правотворча діяльність – провідна правова форма здійснення функцій держави: теоретико-прикладний аспект (стор. 5-11)

DOI: 

https://doi.org/10.37750/2616-6798.2016.1(16).272832

УДК 340.13

МЕЛЬНИЧУК С.М.,
кандидат юридичних наук, доцент
 
 
Анотація. Стаття присвячена правотворчій діяльності. Дана діяльність розглядається як провідна правова форма здійснення функцій держави. Здійснено аналіз наукових поглядів на її розуміння. Звернута увага на функціональну складову правотворчої діяльності та фактори впливу на неї. Запропоновано авторське визначення досліджуваної категорії.
Ключові слова: держава, функції держави, правова форма, правотворча діяльність, праворозуміння.
Аннотация. Статья посвящена правотворческой деятельности. Данная деятельность рассматривается как ведущая правовая форма осуществления функций государства. Осуществлен анализ научных взглядов на ее понимание. Обращено внимание на функциональную составляющую правотворческой деятельности и факторы, влияющие на нее. Предложено авторское определение исследуемой категории.
Ключевые слова: государство, функции государства, правовая форма, правотворческая деятельность, правопонимание.
Summary: The article is devoted to law-making activity. This activity is examined as a leading legal form of performing the state functions. Author provides the analysis of scientific view-point on its understanding. Attention is paid to the functional component of law-making and the factors influencing it. The authorial definition of investigated category has been offered.
Keywords: state, state functions, legal form, the law-making activities, the right understanding.
 
 
      Постановка проблеми. Коли “низи” не можуть жити по-старому… держава як модератор суспільних відносин зобов’язана зосередитися на існуючих потребах і запитах нашого суспільства. Сьогодення нашої держави – це кардинальні зміни, що відбуваються в усіх без винятку сферах її життєдіяльності, на якість яких сподіваються її громадяни. За таких умов потребують удосконалення, а подекуди й перегляду, не тільки функції держави, але і форми їх здійснення. На особливу увагу заслуговує правотворча діяльність як провідна правова форма здійснення функцій держави, оскільки нині, без перебільшення, фактично складається нова правова система, що покликана забезпечувати потреби подальшої демократизації всіх сфер життя суспільства, розвитку та охорони прав і свобод людини та громадянина, становлення і розвитку нових економічних механізмів. У зв’язку з цим темпи правотворчої діяльності в державі як ніколи високі, однак її результати неналежної якості, що негативно впливає на здійснення функцій держави.
         Стан дослідження. Правотворча діяльність як правова категорія займає центральне місце в наукових дискусіях минулого й сьогодення. Праці видатних теоретиків права, таких як Мицкевич А.В., Дрейшев Б.В., Ковачев Д.А., Нашиц А., Пиголкин А.С., Степанян В.В., Халфина P.O. та інших створили фундаментальне підґрунтя у вивченні її різноманітних аспектів. Проте, незважаючи на широку розробленість цієї правової категорії, актуальність її дослідження не втрачає актуальності, з огляду на новітні державотворчі процеси, вплив різноманітних факторів тощо...
 
 

 

Видання НДІІП