ПЕТРОВ С.Г., Повноваження СБ України як суб’єкта національної системи кібербезпеки (ст. 100-105)

DOI: 

https://doi.org/10.37750/2616-6798.2019.2(29).273421

УДК 342.52

ПЕТРОВ С.Г.,
кандидат юридичних наук, співробітник СБ України
 
 
Анотація. У статті досліджуються питання визначення повноважень Служби безпеки України як суб’єкта національної системи кібербезпеки з урахуванням процесів реформування державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями, що забезпечує державну безпеку.
Ключові слова: Служба безпеки України, кібербезпека, повноваження, функція, державні електронні інформаційні ресурси.
Summary. The article deals with defining of the authority of the Security Service of Ukraine as a subject of national cybersecurity system regarding the reformation of the special governmental body with law enforcement functions ensuring state security.
Keywords: Security Service of Ukraine, Cybersecurity, Authority, Function, State Electronic Information Recourses
Аннотация. В статье исследуется вопросы определения полномочий Службы безопасности Украины как субъекта национальной системы кибербезопасности с учетом процессов реформирования государственного органа специального назначения с правоохранительными функциями, который обеспечивает государственную безопасность.
Ключевые слова: Служба безопасности Украины, кибербезопасность, полномочия, функция, государственные электронные информационные ресурсы.
 
 
      Постановка проблеми. Концепція розвитку сектору безпеки і оборони України, яка визначає шляхи формування національних безпекових та оборонних спроможностей, зорієнтована серед іншого на створення національної системи реагування на кризові ситуації, своєчасне виявлення, запобігання та нейтралізацію зовнішніх і внутрішніх загроз національній безпеці, гарантування особистої безпеки, конституційних прав і свобод людини і громадянина, забезпечення кібербезпеки [1].
     Реформування Служби безпеки України відповідно до зазначеної Концепції спрямовуватиметься на посилення її спроможностей протидіяти сучасним зовнішнім і внутрішнім загрозам національній безпеці та здійснюватиметься у напрямі оновлення доктринальних і концептуальних підходів до організації діяльності Служби безпеки України, функціональної оптимізації її організаційної структури та вдосконалення матеріально-технічного забезпечення. Значна частина повноважень СБ України буде спрямована на вирішення завдань попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, які вчиняються у кіберпросторі; здійснення контррозвідувальних та оперативно-розшукових заходів, спрямованих на боротьбу з кібертероризмом та кібершпигунством; протидії кіберзлочинності, можливі наслідки якої безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України; розслідування кіберінцидентів та кібератак щодо державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога стосовно захисту якої встановлена законом, критичної інформаційної інфраструктури та її окремих об’єктів; здійснення тестування готовності захисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури до можливих кібератак та кіберінцидентів; забезпечення реагування на комп'ютерні інциденти у сфері державної безпеки...
 

 

Видання НДІІП