VІІ науково-практична конференція «Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави»

18 березня 2016 року Науково-дослідним інститутом інформатики і права  Національної академії правових наук України разом з Національною академією Служби безпеки України та Міністерством освіти і науки України було проведено VІІ Науково-практичну конференцію на тему: «Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави». 

У конференції взяли участь представники Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Національного інституту стратегічних досліджень, Національної академії правових наук України, а також інших провідних наукових установ і вищих навчальних закладів України.

Під час конференції було розглянуто системні проблеми управління інформаційною безпекою держави в сучасних умовах,  звернуто увагу на актуалізації питання розробки та реалізації ефективної державної інформаційної політики та удосконалення загальнодержавної системи забезпечення інформаційної безпеки України.

Крім того, учасники конференції обговорили актуальні проблеми забезпечення інформаційної безпеки України та науково-практичні підходи до їх вирішення. Зокрема, розглянули питання захисту інформаційного простору України, формування системи забезпечення кібернетичної безпеки України, удосконалення вітчизняного законодавства у сфері охорони державної та службової інформації, шляхи оновлення змісту вищої освіти фахівців з інформаційної безпеки держави.

Окремо було піднято питання щодо сприяння розвитку міжнародного співробітництва в інформаційній сфері в умовах перегляду його принципів і механізмів, уніфікації термінології, посилення міжнародно-правової відповідальності за використання в інформаційній сфері сил і засобів, що створюють загрози людині, суспільству, державі.

Учасники конференції висловили низку рекомендацій та пропозицій щодо шляхів розв’язання наявних проблем та розвитку національного інформаційного законодавства.

Матеріали конференції опубліковано в електронному збірнику.

Видання НДІІП