© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
УДК 346.3
БЄЛКІН Л.М.,
|
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник.
Голова правління ЗАТ “Біт”
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Сучасні тенденції збільшення обсягу електронної комерції та електронного документообігу породжують правові проблеми визнання доказової сили електронних документів [1, 2]. Разом із тим, електронний документ розглядається як документ, інформація у якому представлена в електронній формі, включаючи обов’язкові реквізити документа, у тому числі й аналоги власноручного підпису [3]. Згідно зі ст. 6 Закону України (далі – ЗУ) “Про електронні документи та електронний документообіг”, накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб’єктами електронного документообігу. Отже, надання юридичної сили електронному документу означає одночасно забезпечення юридичної сили підпису на ньому. Тому дослідження правових аспектів застосування юридичного підпису є актуальним.
Аналіз останніх досліджень. В законодавчій українській практиці і на доктринальному рівні в Україні абсолютизується застосування електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП). Так, згідно з пп. 2, 3 Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.04 р. № 1452, установа застосовує ЕЦП лише за умови використання надійних засобів електронного цифрового підпису. Установа застосовує ЕЦП для вчинення правочинів за участю інших юридичних та фізичних осіб лише за наявності у них посилених сертифікатів відкритих ключів.
Згідно з Інструкцією з Підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженій Наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.08 р. № 233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 р. за № 320/15011, податкова звітність подається до органів державної податкової служби України в електронній формі з використанням ЕЦП…
|
© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
01032, Україна, м. Київ, вул. Саксаганського 110-в
тел/факс (044) 234-94-56, 234-90-73
E-mail: pravo@ndcpi.org.ua
WWW: ippi.org.ua