© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
УДК 342.95:351.741(477)
Чирик С.В.,
|
аспірант кафедри адміністративного права та
адміністративної діяльності
Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Важливим етапом становлення Національної поліції України є вступ в дію 2 листопада 2015 р. Закону України “Про Національну поліцію” [1, c. 12]. В законі визначено основні принципи діяльності поліції. Поліція може створювати власні бази даних, необхідні для забезпечення щоденної діяльності органів (закладів, установ) поліції у сфері трудових, фінансових, управлінських відносин, відносин документообігу, а також міжвідомчі інформаційно-аналітичні системи, необхідні для виконання покладених на неї повноважень.
Однак, як вважаємо, його недоліком є відсутність спеціальних принципів, які визначають засади для здійснення інформаційно-аналітичної діяльності поліції: формування баз даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України; користування базами (банками) даних Міністерства внутрішніх справ України та інших органів державної влади; інформаційно-пошукової та інформаційно-аналітичної роботи; інформаційної взаємодії з іншими органами державної влади України, органами правопорядку іноземних держав та міжнародними організаціями.
Проблеми принципів у сфері діяльності органів внутрішніх справ досліджувались такими ученими як В.Я. Настюк [2, с. 136], О.П. Рябченко [3, с. 48], О.Г. Фролова [4, c. 47], Х.П. Ярмаки [5, c. 67] та ін.
Проте, вважаємо, що зазначена проблема потребує подальших досліджень та визначення більш повного обсягу принципів діяльності Національної поліції України.
Метою статті є удосконалення законодавства України стосовно принципів діяльності Національної поліції України.
Виклад основного матеріалу. Сутність організаційно-правових принципів діяльності Національної поліції України полягає в тому, що ця система різнобічна. Вона поділяється на основні принципи і принципи формування і функціонування її відповідних частин (інститутів) [6, c. 67]. До основних належать принципи регулювання взаємовідносин між суспільством та органами виконавчої влади, які розкривають природу формування і функціонування адміністративного права, підкреслюють його місце й роль у правовій системі.
|
© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
01032, Україна, м. Київ, вул. Саксаганського 110-в
тел/факс (044) 234-94-56, 234-90-73
E-mail: pravo@ndcpi.org.ua
WWW: ippi.org.ua