© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
УДК 346.14:303.725.37 (045)
КОРЧАК Н.М.,
|
кандидат юридичних наук, доцент,
завідувач кафедри господарського права і процесу
Юридичного інституту Національного авіаційного університету
|
||
|
|||
Актуальність дослідження. З метою ефективного забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності було створено спеціалізований орган – Антимонопольний комітет України, правовий статус якого визначений законодавцем як державний орган влади із спеціальним статусом [1, ст. 1]. Конкретизація цієї мети знайшла своє відображення у завданнях, котрі окреслені в ст. 3 Закону України “Про Антимонопольний комітет України”. Зокрема, здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції; контролю за концентрацією, узгодженими діями суб’єктів господарювання та регулюванням цін (тарифів) на товари, що виробляються (реалізуються) суб’єктами природних монополій; здійснення контролю щодо створення конкурентного середовища та захисту конкуренції у сфері державних закупівель.
Досягнення поставленої мети та завдань потребують системної організації діяльності антимонопольних органів. А тому в ст. 6 вказаного вище Закону зазначено, що Антимонопольний комітет України утворює територіальні відділення, які в сукупності становлять систему органів Антимонопольного комітету України, яку очолює Голова Комітету. У свою чергу, ефективність функціональних завдань, покладених законодавцем на антимонопольні органи, тісно пов’язана з проблемою своєчасного та достовірного інформаційного забезпечення реалізації їх повноважень. Саме тому як з теоретичної, так і з практичної точок зору актуальними залишаються питання особливостей реалізації права доступу до інформації в діяльності органів Антимонопольного комітету України.
1. Розв’язання зазначеної проблематики започатковано у публікаціях і дослідженнях таких вітчизняних та зарубіжних учених і практиків, як О. Бакалінська, Л. Біла, О. Мельниченко, В. Підлісний, Н. Саніахметова, К. Тотьєв, П. Чернелевська та ін…
|
© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
01032, Україна, м. Київ, вул. Саксаганського 110-в
тел/факс (044) 234-94-56, 234-90-73
E-mail: pravo@ndcpi.org.ua
WWW: ippi.org.ua