Друга науково-практична студентська конференція «Вплив пандемії короновірусу COVID-19 на права, свободи і безпеку людини в інформаційній сфері»

18 листопада 2020 р. Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України спільно з  Навчально-науковим центром інформаційного права та правових питань інформаційних технологій Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» проведено (у заочному форматі) другу науково-практичну студентську конференцію «Вплив пандемії короновірусу COVID-19 на права, свободи і безпеку людини в інформаційній сфері».

Конференцію присвячено розгляду актуальних питань захисту прав, свобод і безпеки людини в інформаційній сфері в умовах пандемії короновірусу COVID-19. 

Участь у конференції взяли студенти вищих навчальних закладів України, переважно Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського різних спеціальностей та спеціалізації. 

У своїх доповідях учасники заходу звернули увагу на Міжнародні стандарти в галузі прав людини, зокрема, щодо ситуацій, пов’язаних з виникненням серйозних загроз для здоров'я населення і надзвичайних станів. Зазначили, що при виникненні загроз життю нації є допустимими обмеження певних прав і свобод, які вводяться в законодавчому порядку. Водночас, уважне ставлення до таких прав, як право не зазнавати дискримінації, і таким принципам, як прозорість і повага людської гідності, здатне забезпечити ефективне реагування в умовах неминучих в кризовій ситуації дезорганізації і порушення звичного укладу життя з меншими негативними наслідками, пов'язаними із введенням надмірно широких обмежень. Серед іншого в ході дискусії учасники конференції намагались знайти відповіді на такі питання як:

- чи було б звичайне законодавство достатнім, щоб впоратися із загрозою, що спричинена суспільною небезпекою;

- чи є заходи державної влади дійсною реакцією на надзвичайну ситуацію; 

- чи були обмежувальні заходи використані з тією метою, для якої вони санкціонувалися;

- чи були передбачені гарантії проти зловживань тощо.

Матеріали конференції.