Другий регіональний міжнародний круглий стіл «Транскордонна співпраця: проблеми та шляхи їх вирішення»

28–29 вересня 2017 року в м. Одеса відбувся другий регіональний міжнародний круглий стіл на тему «Транскордонна співпраця: проблеми та шляхи їх вирішення», організований Генеральною прокуратурою України, Національною академією прокуратури України та Військовою прокуратурою Південного регіону спільно з Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України і Національним інститутом стратегічних досліджень за участі ОБСЄ та інших партнерів.

Відкрив засідання круглого столу заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Модераторами секцій круглого столу були перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, член-кореспондент НАН України Олександр Власюк, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України, член-кореспондент НАПрН України Володимир Пилипчук та ректор Національної академії прокуратури України Іван Присяжнюк.

Активну участь у заході взяли народні депутати України Андрій Тетерук і Валерій Карпунцов, вчені НДІІП НАПрН України та інших наукових установ і навчальних закладів України Олександр Довгань, Борис Леонов, Олександр Бантишев, Олег Кириченко, Дмитро Осадчук, Галина Півторак, Юрій Ірха, Наталія Савінова, Олександр Шамара, керівники громадських організацій Ірина Верещук та Юрій Смєлянський, представники ООН та Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, посольств і консульств, правоохоронних органів Польщі, Болгарії, ФРН, Словаччини, Туреччини, Румунії і Молдови, керівники Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради, інших зацікавлених організацій та міжнародних інституцій.

В ході круглого столу розглянуто актуальні проблеми забезпечення безпеки в Чорноморському регіоні, боротьби з тероризмом та кіберзлочинністю, запобігання і протидії транскордонній злочинності. У виступах учасників заходу акцентувалася увага на перспективах розвитку системи безпеки в Чорноморському регіоні, проблемах анексії та мілітаризації Криму, актуальних питаннях боротьби з міжнародним тероризмом, у т.ч. на морі, і транскордонного співробітництва проти тероризму, нагальних системних проблемах протидії незаконному обігу наркотичних засобів та боротьби з організованою злочинністю тощо.

Також зверталася увага на необхідності реформування системи протидії незаконному обігу наркотичних засобів в Україні, реформування і подальшого розвитку систем регіональної та міжнародної безпеки, зокрема, принципів організації діяльності Ради безпеки ООН.

Матеріали круглого столу будуть опубліковані.  

 

Видання НДІІП