ФУРАШЕВ В.М., САМЧИНСЬКА О.А., Маніпуляції свідомістю людини як основний спосіб ведення передвиборчих кампаній (ст. 119-125)

DOI: https://doi.org/10.37750/2616-6798.2019.3(30).194805

УДК 1:340.1:316.324.8

ФУРАШЕВ В.М.,
 
САМЧИНСЬКА О.А.,
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцентНТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського” 
студентка НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”
 
 
Анотація. Дослідження сутності маніпуляцій як основного способу ведення політичної кампанії на виборах.
Ключові слова: маніпуляції, політичні маніпуляції, вибори, передвиборча агітація, способи впливу на свідомість громадян.
Summary. Investigation of the essence of manipulation as the main way of running political campaign for elections.
Keywords: manipulation, political manipulation, elections, election campaigning, ways of influencing citizens' consciousness.
Аннотация. Исследование сущности манипуляций как основного способа ведения политической кампании на выборах.
Ключевые слова: манипуляции, политические манипуляции, выборы, предвыборная агитация, способы воздействия на сознание граждан.
 
 
      Постановка проблеми. Вибори до вищих органів влади – Президента, Прем`єр-міністра, вищого представницького органу, завжди були, у будь-якій країні світу, визначеним “випробуванням” для системи національної безпеки та її складових, в т.ч. й інформаційної безпеки. Сьогодні ні для кого не таємниця, що маніпуляції та інформаційне насильство – це не щось надзвичайне, а вже перетворилися на невід’ємну частину повсякденного життя. Це явище супроводжує нас усюди. Ще з дитинства нами маніпулюють наші батьки, коли обіцяють нам нову іграшку чи солодощі за те, що ми приберемо свої іграшки і будемо слухняними дітками, і ми, звичайно, з охотою біжимо робити все, що попросять, хоча ще хвилину тому категорично не хотіли цього робити. Потім нами маніпулюють у школі, коли нам представляють лише два альтернативних варіантів майбутнього: коли ти гарно вчишся і здобуваєш престижну професію, і коли ти вчишся погано і в тебе лише одна дорога – в двірники, не даючи нам жодних інших варіантів...