© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
Косілова О.І.,
|
кандидат політичних наук
|
||
|
|||
Розвиток України як суверенної, демократичної, правової держави неможливий без утвердження засад демократичного розвитку, відлагодженого правового механізму забезпечення прав і свобод громадян, конституційності реформ, легітимності політичної влади, тобто без забезпечення політичної безпеки.
У сучасних умовах провідну роль у забезпеченні національної безпеки держави відіграють політична, військова та економічна безпеки. Але, на відміну від економічної безпеки, політична безпека держави здебільшого залишається поза увагою наукового аналізу. Метою статті є уточнення змісту поняття “політична безпека держави”, визначення її місця і ролі в системі національної безпеки та державотворчих процесах України.
Серед вітчизняних вчених, які висвітлюють деякі аспекти забезпечення політичної безпеки держави, насамперед необхідно відзначити праці О.Г. Білоруса, В.Г. Кременя, І.Ф. Бінька, В.А. Ліпкана, В.П. Циганова, Н.Р. Нижник, В.П. Горбуліна та інших.
У російських наукових джерелах проблемам політичної безпеки присвячені праці С.О. Алехновича, В.К. Белозерова, В.В. Серебрянікова, І.Л. Шершньова, Б.Г. Путіліна та інших дослідників.
Зміст поняття “безпека” згідно з етимологією цього слова означає “відсутність загрози”, тобто відсутність загрози для особистості, суспільства і держави в цілому.
У загальному значенні безпека – це стан захищеності життєво важливих інтересів держави від будь-яких внутрішніх і зовнішніх загроз. Український дослідник В.П. Циганов визначає зміст поняття “безпека” як діяльність людей, суспільства, держави, світового співтовариства народів щодо виявлення, запобігання, послаблення, відвернення загрози, здатної загубити їх, позбавити матеріальних і духовних цінностей, завдати невідшкодованих збитків, заблокувати шляхи для прогресивного розвитку [1, c. 32]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua