КОВАЛЬОВ К.Є., ЛЕОНОВ Б.Д., Забезпечення охорони державної та службової таємниці у сфері оперативно-розшукової діяльності за законодавством окремих держав: порівняльний аналіз (ст. 112-122)

DOI: 

https://doi.org/10.37750/2616-6798.2017.1(20).273024

УДК 343.1

Ковальов К.Є.,
 
Леонов Б.Д.,
старший науковий співробітник Українського науково-дослідного
 інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ
доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, провідний
 науковий співробітник Українського науково-дослідного інституту
 спеціальної техніки та судових експертиз СБУ
 
 
Анотація. У статті висвітлена організація охорони оперативно-розшукової інформації в окремих країнах світу.
Ключові слова: державна таємниця, оперативно-розшукова діяльність, світовий досвід, інформаційна безпека, законодавство.
Аннотация. В статье освещена организация охраны оперативно-розыскной информации в отдельных странах мира.
Ключевые слова: государственная тайна, оперативно-розыскная деятельность, мировой опыт, информационная безопасность, законодательство.
Summary. The organization of protection of operative and intelligent information in  certain countries of the world is highlighted in this article.
Keuwords: the state secret, operative and intelligent activity, world experience, information security, legislation.
 
 
        Постановка проблеми. У Стратегії національної безпеки України, затвердженій Указом Президента України від 26.05.15 р. № 287 [1], зазначається, що одним із пріоритетів забезпечення кібербезпеки і безпеки інформаційних ресурсів є реформування системи охорони державної таємниці та іншої інформації з обмеженим доступом, захист державних інформаційних ресурсів, систем електронного врядування, технічного і криптографічного захисту інформації з урахуванням практики держав – членів НАТО та ЄС. Водночас, у ст. 7 Закону України “Про основи національної безпеки України” [2] визначено загрози національній безпеці України в інформаційній сфері, однією з яких є розголошення інформації, яка становить державну та іншу, передбачену законом, таємницю.
        Одним із напрямів правоохоронної діяльності, яка захищена за допомогою інституту таємниць, є оперативно-розшукова діяльність, і це не є випадковістю. Адже держава завжди убезпечувала найбільш чутливі сторони свого існування саме за допомогою обмеження доступу до інформації про них. Тим більш, що в оперативно-розшуковій діяльності особливе місце займає принцип забезпечення конспірації її провадження...