Круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері»

26 квітня 2017 року Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України виступив співорганізатором круглого столу «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері», який відбувся в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського  і був приурочений до Міжнародного дня інтелектуальної власності.

У заході взяли участь представники Центру інтелектуальної  власності та передачі технологій НАН України, Київського університету права НАН України, НДІ Інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, Державної науково-технічної бібліотеки України, студенти та аспіранти.

В ході заходу було піднято та розглянуто актуальні питання щодо викликів у сфері охорони об’єктів інтелектуальної власності в інформаційному суспільстві та їх подолання в країнах ЄС, актуальні проблеми дотримання авторського права у наукових бібліотеках, науково-освітнє забезпечення прав інтелектуальної власності, особливості укладання договорів щодо опублікування наукових статей в цифровому форматі, проблеми забезпечення принципу невідворотності юридичної відповідальності за розповсюдження через Інтернет контрафактної продукції та інші.

Співробітниками Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством була організована виставка контрафактної продукції і проведена просвітницька акція «Я купую справжнє! Я не купую підробок!».

Запропоновано пропозиції, висловлені в ході круглого столу щодо змін в охороні авторського права оформити належним чином і передати до Кабінету Міністрів України для внесення необхідних змін до чинного законодавства України.

Видання НДІІП