Круглий стіл на тему: «Філософські та суспільно-правові проблеми становлення і розвитку інформаційного суспільства».

20 березня 2013 року Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України спільно з Інститутом політології і права Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та Київським регіональним центром НАПрН України проведено круглий стіл на тему: «Філософські та суспільно-правові проблеми становлення і розвитку інформаційного суспільства».

Засідання відкрили проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних інститутів НПУ ім. М.П. Драгоманова, директор Інституту політології і права Богдан Андрусишин та директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук.

З вітальним словом до присутніх звернулись Володимир Бех, перший проректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Олександр Копиленко, директор Інституту законодавства Верховної Ради України. Вони звернули увагу на суспільні аспекти розбудови інформаційного суспільства, інформаційну єдність соціальних систем та вказали на необхідність подальшої тісної співпраці різних інституцій у цій сфері.

Організаційно круглий стіл складався з двох сесій. Тематичними питаннями першої сесії «Філософія інформаційного суспільства» (модератор – Богдан Андрусишин) стали філософські, суспільно-політичні та історичні аспекти становлення інформаційного суспільства й інформаційних відносин в Україні, проблеми розвитку і правового регулювання цих відносин в умовах інформаційної глобалізації та особливості освітницької діяльності в сучасному суспільстві.

Учасники другої сесії «Суспільно-правові проблеми інформаційного суспільства» (модератор – Володимир Пилипчук) порушили питання щодо ґенези наукових досліджень з правових проблем інформаційного суспільства та ролі права у його розвитку, правових аспектів е-урядування, формування та реалізації державної інформаційної політики у сфері телебачення і радіомовлення, функціонування українських Інтернет-медіа, дилеми прав і свобод людини в інформаційній сфері, духовного розвитку людини та релігійної безпеки в інформаційному суспільстві, кодифікації інформаційного законодавства та протидії викликам новітньої злочинності в інформаційному суспільстві.

Активну участь у засіданні круглого столу взяли проректор з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Анатолій Кудін, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Микола Ожеван, доцент кафедри Національної академії СБ України Ігор Касперський, директор департаменту Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Баранов, віце-президент Міжнародної академії богословських наук Микола Стрельбицький, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту інформатики і права Наталія Савінова, заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту інформатики і права Володимир Фурашев, завідувач наукового відділу Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Віталій Цимбалюк, заступник директора департаменту – начальник відділу Державного комітету телебачення і радіомовлення України Ганна Красноступ та інші.

Підсумки круглого столу підвели Богдан Андрусишин та Володимир Пилипчук. При цьому, було акцентовано увагу на низці актуальних філософських та суспільно-правових проблем становлення і розвитку інформаційного суспільства та інформаційних відносин в Україні, а також розвитку філософської і правової науки в інформаційній сфері.

Матеріали круглого столу плануються до опублікування.

Видання НДІІП