Круглий стіл на тему: «Інформаційно-правове та організаційно-управлінське забезпечення інноваційного розвитку регіону».

07 червня 2019 року Науково-дослідним інститутом інформатики і права Національної академії  правових наук України спільно з Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського за участі Вінницької державної обласної адміністрації проведено круглий стіл «Інформаційно-правове та організаційно-управлінське забезпечення інноваційного розвитку регіону».

З вітальними словами до  учасників круглого столу звернулися народний депутат України Сергій Кудлаєнко, перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталія Лазаренко та директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук.

Директором Науково-дослідного інституту інформатики і права Володимиром Пилипчуком було акцентовано увагу учасників круглого столу на системних проблемах децентралізації влади та захисту прав і безпеки людини в економічній та інформаційній сферах. Зокрема, висвітлено основні завдання та проблеми децентралізації державного управління, актуальні питання захисту економічної безпеки людини. Також зазначено, що в сучасних умовах особливо гостро постає проблема захисту прав, свобод і безпеки людини в інформаційній сфері, питання захисту людини від негативних інформаційних та психологічних впливів, захисту персональних даних та приватності життя громадян, проблема імплементації в національне законодавство норм «Пакету захисту даних» Європейського Союзу, який набув чинності 2018 року, тощо.

 

Захід об’єднав представників законодавчої, виконавчої та судової гілок влади. Управлінці, науковці, судді, службовці державних органів та органів місцевого самоврядування, працівники правоохоронних органів, експерти, представники засобів масової інформації обговорили низку актуальних питань в контексті розвитку регіону.

Зокрема, предметом наукової дискусії стали:

- інформаційно-правові та організаційно-управлінські засади забезпечення інноваційного розвитку регіону;

- інституційний розвиток місцевих органів влади в умовах подальшої децентралізації публічного управління;

- організаційно-правові аспекти запровадження електронних технологій і послуг в системі публічного управління;

перспективи вдосконалення системи професійної підготовки державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування та ін.

Активну участь у дискусії брали Валерій Ольховий, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях; Антоніна Ратушна, перший заступник начальника управління Державної міграційної служби у Вінницькій обл.; Олександр Остапенко, начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Вінницькій обл.; Денис Сацюк, головний інспектор управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; Роман Міліціанов, суддя господарського суду Вінницької обл. та інші.

 

Також відбулася презентація ліцензованої в університеті спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» за освітніми рівнями «Бакалавр» і «Магістр» та навчально-науковим рівнем (аспірантура).

Презентацію провели Олександр Яременко, завідувач кафедри правових наук та філософії ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, керівник Наукової лабораторії інформаційно-правових проблем інноваційного розвитку та освіти ВДПУ імені Михайла Коцюбинського та НДІІП НАПрН УкраїниКостянтин Герасим’юк, начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях; Олег Лазор і Олена Лазор, професори кафедри правових наук та філософії ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.

Матеріали круглого столу будуть опубліковані.

 

Видання НДІІП