Круглий стіл на тему: «Проблемні питання правового регулювання інформаційних відносин в умовах кіберсоціалізації»

23 жовтня 2014 року  Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України та Навчально-науковим центром інформаційного права та правових питань інформаційних технологій ФСП НТУУ "КПІ" було проведено круглий стіл на тему: «Проблемні питання правового регулювання інформаційних відносин в умовах кіберсоціалізації».

З вітальним словом до присутніх звернулись декан  Факультету соціології і права, завідувач кафедри теорії та практики управління НТУУ «КПІ» Анатолій Мельниченко та директор Навчально-наукового центру інформаційного права та правових питань інформаційних технологій НТУУ «КПІ» та НДІІП НАПрН України, перший заступник директора з наукової роботи НДІІП НАПрН України Володимир Фурашев.

В ході круглого столу було піднято низку актуальних проблем, пов’язаних з особливостями правового регулювання інформаційних відносин в умовах розвитку інформаційного суспільства та його кіберсоціалізації, законодавчого забезпечення та розробки юридичних механізмів захисту прав і свобод людини у кіберпросторі. Зокрема учасники розглянули питання щодо загроз безпеці держави в умовах соціалізації інтернет-інтересів та соціалізації людини у кіберцівілізації,  проблем регулювання інформаційних відносин в умовах маніпуляції суспільною свідомістю та  криміналізації мережових впливів на свідомість людини, можливості вдосконалення правового регулювання захисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури та правові аспекти створення Національного центру кіберзахисту України. Серед іншого розглядалися перспективи правового регулювання конвергентних медіа та складність практичного застосування регуляторних механізмів.

У роботі круглого столу взяли участь представники центральних органів виконавчої влади України, Служби безпеки України, Національної академії правових наук України, представники вищих навчальних закладів, засобів масової інформації та громадських організацій України. Активну участь у роботі круглого столу взяли і співробітники НДІІП НАПрН України: Баранов О.А., Красноступ Г.М., Савінова Н.А., Цимбалюк В.С., Брайчевський С.М. та ін.

Підсумки підвели директор Навчально-наукового центру інформаційного права та правових питань інформаційних технологій НТУУ «КПІ» та НДІІП НАПрН України, перший заступник директора з наукової роботи НДІІП НАПрН України Володимир Фурашев та декан  Факультету соціології і права, завідувач кафедри теорії та практики управління НТУУ «КПІ» Анатолій Мельниченко.