Міжнародний круглий стіл на тему: «Проблеми реалізації прав і свобод людини в умовах глобалізації»

10 грудня 2020 року, із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій, на базі платформи «Zoom» відбувся міжнародний круглий стіл на тему: «Проблеми реалізації прав і свобод людини в умовах глобалізації».
Організаторами заходу виступили Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Секретаріат уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, факультет політології та права, Навчально-науковий центр прав і безпеки людини в інформаційному суспільстві, Інформаційно-просвітницький центр з прав людини, і Міжнародний культурний центр «Сяйво».

Під час роботи круглого столу обговорювалися такі питання, як нові можливості та ризики, закладені у суперечливому процесі глобалізації, глобальні проблеми соціокультурного характеру, досліджувані у парадигмі «людина–суспільство», проникнення глобалізації у різні сфери суспільного життя, її вплив на право та виникнення нових тенденцій у правовому регулювання прав людини.

Серед основних проблемних питань, які підіймалися під час дискусії були питання трансформації інституту прав та свобод, серед яких:

- видозмінення змісту прав людини під натиском глобальних проблем сучасності;

- універсалізація прав людини;

- ускладнення системи міжнародного правового регулювання прав людини;

- зміни суб’єкта контролю у сфері прав людини;

- дисонанс між загальноприйнятими стандартами прав людини та модерністськими тенденціями;

- визнання майбутнього покоління повноправним суб’єктом інституту прав та свобод тощо.