Науково-практична конференція на тему: «Соціальне та правове моделювання: сучасні засоби забезпечення інформаційної безпеки»

28 листопада 2014 року Науково-дослідним інститутом інформатики  і права Національної академії правових наук України та Навчально-науковим центром інформаційного права та правових питань інформаційних технологій ФСП Національного технічного університету України  «Київський політехнічний інститут» було проведено науково-практичну конференцію на тему: «Соціальне та правове моделювання: сучасні засоби забезпечення інформаційної безпеки».

З привітальним словом  до учасників конференції звернулись проректор з науково-педагогічної роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Олексій Новіков, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук та директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Наталія Немилівська.

У ході конференції було розглянуто низку актуальних питань пов’язаних із забезпеченням інформаційної безпеки сучасними засобами соціального та правового моделювання. Зокрема, було розглянуто можливість застосування ІТ методів при моделюванні суспільно-політичних процесів, інтелекту та поведінкового конфлікту як елементу сучасного DIMЕ-конфлікту. Розглянуто підходи до моделювання інформаційних операцій як складової асиметричної війни та небезпечність залучення до них соціальних мереж.

Також учасники конференції торкнулися питань щодо основних напрямів реформування  сфери телебачення і радіомовлення на основі моделювання та забезпечення свободи слова в умовах інформаційної війни.

У роботі конференції взяли участь представники центральних органів виконавчої влади України, Служби безпеки України, Національної академії правових наук України, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» та інших вищих навчальних закладів, засобів масової інформації та громадських організацій України.. Активну участь у роботі конференції взяли співробітники Інституту:  Ланде Д.В., Савінова Н.А., Красноступ Г.М., Цимбалюк В.С та ін.

Підсумки конференції підвели директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук та проректор з науково-педагогічної роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Олексій Новіков.