Пам'ятаємо!!!

Минув рік, як пішла у вічність наша колега Людмила Леонідівна Бєсєдна. На жаль, далеко не всі свої плани вона встигла реалізувати у земному житті. В пам’ять про талановитого кібернетика-лінгвіста, неординарну особистість, працелюбного, добросовісного, відповідального і принципового наукового співробітника  в НДІІП НАПрН України було завершено розпочату нею роботу над монографією “Мовно-термінологічні проблеми законодавства України”. Ідея написання монографії належала Бєсєдній Л.Л., вона ж розробила детальний план роботи, зібрала значний матеріал по темі, написала основну частину підрозділів, здійснила практичні дослідження щодо зміни термінології на прикладі законів України в інформаційній сфері.

http://uld13.mycdn.me/image?t=0&bid=145205276382&id=145205276382&plc=WEB&tkn=l0SKMgoe5Ha9Wis75zPy19QMuwwБєсєдна Людмила Леонідівна (1956-2014) – науковий співробітник, старший науковий співробітник НДІІП НАПрН України з 2005 до 2014 року. Займалась питаннями розроблення “Української електронної юридичної енциклопедії”.

Після закінчення у 1978 році Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка працювала в Кібернетичному центрі НАН України. Наукова діяльність була пов’язана з питаннями створення систем підтримки прийняття рішень, організації діалогових процедур в інтерактивних комплексах, аналізу та синтезу штучного мовлення. Результати досліджень застосовані в понад 20 НДР (в декількох з них була відповідальним виконавцем) і підтверджені практичним впровадженням при створенні перших ПК ЄС та діючої системи підтримки прийняття рішень в спорті вищих досягнень СУБІСПАРТ.

В рамках наукового дослідження „ВАРІАНТ” відповідала за розроблення, модернізацію функцій та ведення БД з обробки даних супутникових магнітних вимірювань.

Опубліковала 32 наукові праці, ряд доповідей на наукових конференціях. Відзначена преміями Президії Ради Міністрів СРСР по стимулюванню найважливіших фундаментальних та пошукових робіт, виконуваних в інтересах оборони країни.

Зазначимо, що, окрім наукової діяльності, Людмила Леонідівна була безмежно віддана своїй сім’ї, любила джаз, фантастику, писала вірші.

 

«В непостижимой той дали, где обитаешь ты сейчас,

Тебе, наверное, открыты тайны, сокрытые от нас,

Секреты знаешь бытия, что будет и что может быть…

И, может, смерть не так страшна –

перерожденье нам сулит?!»

(із віршів Бєсєдної Л.Л.)

Видання НДІІП