XIІІ Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Інформаційні технології та безпека: оцінка стану»

 18 червня 2013 року  в Інституті проблем реєстрації інформації Національної академії наук України відбулася XIІІ Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Інформаційні технології та безпека: оцінка стану» організована Науково-дослідним інститутом інформатики і  права НАПрН України та   Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України  за інформаційної підтримки інформаційного агентства «УКРІНФОРМ», науково-технічного журналу «Реєстрація, зберігання і обробка даних», а також журналів «Інформатика і право», «Правова інформатика», «Інформація та безпека».

З вітальними словами до учасників конференції звернулися директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук, директор Інституту проблем реєстрації інформації НАН України  Вячеслав Петров та генеральний директор Українського національного агентства «УКРІНФОРМ» Олександр Децик.

До присутніх також звернувся Директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожієл, який висвітлив актуальні питання розвитку інформаційних технологій, захисту від сучасних викликів і загроз в інформаційній сфері та забезпечення кібербезпеки у країнах НАТО.

Активну участь у роботі конференції взяли представники державних органів, наукових установ і навчальних закладів, підприємств та організацій України, зокрема, Фурашев В.М., Ланде Д.В., Брайчевський С.М., Корж І.Ф., Мельник К.С., Стрельбицький М.П., Цимбалюк В.С., Андрейчук В.С. та інші.

Учасники конференції розглянули теоретичні та прикладні проблеми інформаційної безпеки в сучасних умовах, правового регулювання розробки й використання інформаційних технологій та інформаційно-комунікаційних мереж. Зокрема висвітлювались проблеми обробки та захисту персональних даних,  розробки й використання програмного забезпечення, комп’ютерної криміналістики тощо. Також обговорювались питання технічного забезпечення роботи мережі Інтернет з урахуванням сучасних світових досягнень та можливостей. Були представлені результати досліджень у сфері інформаційних технологій, інформаційного права, моделювання різних процесів у складних соціотехнічних системах.

В ході обговорення та підведення підсумків конференції акцентовано увагу на необхідності міжгалузевого об’єднання зусиль фахівців і вчених для вирішення актуальних завдань забезпечення інформаційної безпеки. Учасники конференції висловили надію на більш тісну співпрацю з органами державної влади, науковими установами та  недержавними організаціями з питань розробки, розвитку і впровадження засобів протидії злочинам та іншим правопорушенням в інформаційному просторі, що сприятиме забезпеченню інформаційної безпеки людини, суспільства і держави.

Підсумки круглого столу підвели директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України  Володимир Пилипчук і заступник директора Інституту проблем реєстрації інформації НАН України Олександр Додонов. При цьому, було акцентовано увагу на низці актуальних комплексних проблем, пов’язаних зі становленням інформаційного суспільства та інформаційних відносин в Україні, правового регулювання українського сегменту мережі Інтернет, визначення і класифікації правопорушень в інформаційній сфері та юридичної відповідальності за їх скоєння.

Матеріали конференції опубліковано.

 

Видання НДІІП